Hoşgeldin, Ziyaretçi [ Kayıt | Girişrss

 

 

Ykmden Giyim Alışveriş Sitesi

Açıklama

Yıl 1950, İstanbul. Nuri Güven, Sultanhamam’da kurduğu kumaş mağazasının yıllar sonra 32 ilde 65 mağazayı kapsayacak çok katlı mağazalar zincirinin temeli olacağını bilebilir miydi?

 

Türkiye’nin ilk çok katlı mağazası YKM, bugün 4 bine yakın çalışanı, 1.000’in üzerinde iş ortağı, yaklaşık 311 bin ürün çeşidi ve yıllık 40 milyon ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin en büyük çok katlı mağazalar zinciri.

 

Kuruluşunun 62. yılını kutlayan YKM, bu 62 yıllık serüvende Türkiye’de pek çok sosyal, kültürel, ekonomik değişime tanıklık etti ve perakende sektörünün günümüzdeki gelişmesine katkıda bulunan pek çok ilke imza attı. İlk taksit sistemi, ilk mağaza kartı, ilk SAP uygulaması, ilk chip’li kredi kartı, ilk online mağaza bunlardan bazıları…

 

Bu süreçte kendini sürekli yenileyerek gençlerle yakın ilişki kuran YKM, %65’ini 35 yaş altı kişilerin oluşturduğu müşteri kitlesine sahip oldu. Bu veriden hareket ederek geliştirilen ve üniversite öğrencilerini hedefleyen YKM Kampüs Kart, 75 bine ulaştı. Yine aynı veriden hareketle oluşturulan gençlere yönelik mağazacılık konsepti Y Generation katları ile büyük başarı kazandı. Ayrıca YKM’nin 60. yılında Türkiye’nin geleceği gençleri daha sorumlu bir vatandaş olmaya özendiren toplumsal yatırım programı “Fırsatın Varken” hayata geçirildi.

 

YKM’nin misyonu, öncü ve yaratıcı felsefesi ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle ürün, hizmet ve markalarda farklılaşmak, alışverişi eğlenceye dönüştürmek ve “ilk”lerini sürdürmek yoluyla sektördeki liderliğini devam ettirmek, verimlilik ve kârlılığını artırarak müşterilerine, hissedarlarına ve çalışanlarına değer yaratmaktır.

 

Teknolojik gelişmelerin ve globalleşmenin dünyayı tek bir pazar haline dönüştürmesinin bilincinde olan YKM, yarım yüzyılı aşkın perakendecilik deneyimini kullanarak vizyonunu Türkiye’nin en hızlı gelişen, hedeflenen tüm yaşam tarzlarına benzersiz alışveriş deneyimi yaşatan, müşteri odaklı çok katlı mağazası olmak üzerine kurmuştur.

 

YKM, şimdiye kadar sektöre öncülük etti, bundan sonraki faaliyetleriyle de ufuk açmayı, koşulsuz müşteri memnuniyetini, alışverişi keyfe dönüştürmeyi, sadece Türkiye’nin değil, çevre ülkelerin de bir numaralı çok katlı mağazacılık markası olmayı hedefliyor.

 

 

 

Türkiye’nin En Büyük Çok Katlı Mağazalar Zinciri

 

YKM’de kadın erkek ve çocuk giyiminden kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine, iletişim ve teknoloji ürünlerinden, elektrikli ev aletleri ve ev dekorasyonuna kadar bir ailenin ihtiyaç duyduğu tüm ürünler tüketicinin beğenisine sunuluyor. YKM uluslararası Department Store (Katlı Mağazacılık) organizasyonu olan IADS’ın (International Association of Department Stores) Türkiye’yi temsil eden tek üyesidir.

1950 yılında kurulan YKM,  Sultanhamam’da Nuri Güven tarafından açılan ilk mağaza ile Türkiye’de çok katlı mağazacılığın temelini attı. Tek bir mağazadan Türkiye’nin ilk ve en büyük mağazalar zincirine dönüştü ve ilk taksit sistemi, ilk mağaza kartı, ilk online mağaza, ilk SAP uygulaması gibi sektöründe ve Türkiye’de pek çok ilke imza etti.
 
YKM, kurulduğu yıllarda perakende sektöründe bir ilki gerçekleştirerek müşterilerine kartoteks sistemiyle taksitli alışveriş fırsatı sundu. Daha sonraki yıllarda ise kendi mağaza kartını çıkardı. Mağaza kartı müşterilerini, Garanti Bankası ile işbirliğiyle çıkarttığı “Türkiye’nin harcadıkça para kazandıran ilk çipli kredi kartı” Bonus Card ile tanıştırdı. YKM’de bugün 6 ayrı bankanın sadakat programları ile alışveriş yapılabilmektedir. 2009 sonu itibarıyla sayısı 2 milyona ulaşan YKM Kart ile YKM müşterileri kampanyalardan, avantajlardan, hediyelerden yararlanırken, müşterilerinin alışveriş davranışlarını takip ederek CRM programlarıyla bunları anlamlı hale getiren YKM, segmente ettiği müşterilerine kişiselleştirilmiş kampanya, hizmet ve uygulamalar sunmaktadır. Diğer taraftan Yaşam Tarzı araştırmaları, “Söz Müşteride” focus grup çalışmaları, mağazalarda satış öncesi ve sonrasında müşterilere en kısa sürede, en verimli hizmeti vermeyi hedefleyen Müşteri İlişkileri Merkezi, 444 0 YKM/444 0 956 YKM Bilgi hattı ve online yardım ile müşteri geri bildirimlerini alan YKM, müşterilerinin talep ve önerileri doğrultusunda ürün, marka, hizmet ve operasyonlarını mükemmelleştirmeyi hedeflemektedir. Tüm bu çalışmalar neticesinde YKM, erkek giyimde Men, Bruno Ferrini, Volt, kadın giyimde Agenda, Loox, çocuk giyimde Multi-Colore, ev tekstilde Tulip, ev aksesuarında Homev ile  kendi özel markalarını geliştirmiş, Desiguel, Paris Hilton, Stefanel, Jack&Jones, Only, Yaya, Carling, Pieces gibi dünyaca ünlü markaları müşterileriyle tanıştırmıştır.

YKM’nin sektöre getirdiği ilkler

• Türkiye’nin ilk çok katlı mağazaları
• İlk kumaş ve konfeksiyon kategorileri
• İlk bayilik sistemi
• Mağazacılıkta ilk taksitli ve vade farksız alışveriş olanağı
• İlk mağaza kartı
• Mağazacılıkta ilk promosyonlu satış
• Gıdada ilk taksit olanağı
• Mağazacılıktaki ilk çipli ve sadakat programı içeren kredi kartı : Bonus Card
• İlk mağazacılık yazılımı
• Türkiye’de ilk ve dünyada ilk 10 uygulamadan biri olan SAP Programı (Perakende Uygulamasında)
• Türkiye’de perakende sektöründe ilk internet mağazacılığı
• Türkiye’nin en geniş çok katlı mağaza ağı
 
YKM MARKALARI

 

YKM, yaşam tarzı araştırmaları ve müşteri bildirimlerini dikkate alarak müşterilerinin talep ve önerileri doğrultusunda ürün, marka, hizmet ve operasyonlarını mükemmelleştirmeye yönelik çalışmalar yapmış, bunun sonucunda aşağıda yer alan kendi özel markalarını geliştirmiştir:

 

YKM bünyesinde, 1967’den itibaren üretimi yapılan ana erkek markası MEN, Bruno Ferrini, MEN Club gibi markalar bulunuyor. Çok çeşitli ürünleri ve şıklığa önem veren erkekleri hedef kitlesi olarak belirlemiş olan bu şirket, paltodan kaban ve pardösüye ve takım elbiseden ceket, gömlek ve pantolona kadar geniş ürün yelpazesiyle müşterilerinin her tür giyim ihtiyacını karşılıyor. 2008 yılı itibariyle de smart casual tarzda hem hafta içi işe giderken, hem de hafta sonu sosyal yaşamda giyilebilir şık seçenekler sunan erkek giyim markası VOLT’u Türkiye çapındaki mağazalarında müşterilerinin beğenisine sunuyor.

YKM, 2007 yılı itibariyle basic tarzının yanı sıra, sadeliği, genç ruhu ve moda tutkusuyla öne çıkan bayan markası LOOX’u ve 2008 yılında çalışan bayanlar için şıklığı ön plana çıkaran Agenda’yı müşterilerine sunmuştur. Diğer taraftan çocuk giyimde renk renk, cıvıl cıvıl, uygun fiyatlı Multi-Colore 2009’da YKM müşterileriyle buluştu.

YKM’nin ev tekstili kategorisinde kendi markası olan TULIP, yatak örtüsünden yastık ve yorgana, çarşaf ve nevresimden pikeye, masa örtüsünden perdeye, havlu ve bornoza birçok ürünü bünyesinde barındırıyor. Ev aksesuarı markası HOMEV ile de şamdandan, çerçeveye, biblodan vazoya kadar  birçok çeşit ürünü bulabilirsiniz.

Ayrıca YKM’de çocuk giyimden kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine, iletişim ve teknoloji ürünlerinden, elektrikli ev aletleri ve ev içi dekorasyon tasarımlarına kadar bir ailenin ihtiyaç duyduğu tüm ürünler tüketicinin beğenisine sunuluyor. Bugün YKM’den 1000’in üzerinde yerli ve yabancı marka yer almaktadır.

 

YKM’NİN YENİ MARKALARI

Türkiye’de çokkatlı mağazacılığın öncü ismi YKM, yepyeni markaları bünyesine katarak müşterilerine bol alternatifli seçimler sunuyor. YKM’nin mağazalarına hızlı giriş yapan kadın giyim firmaları arasında; casual tarzının yanı sıra denim ürünleri ile de trend yaratan Danimarkalı dinamik, genç, kadın giyim firması Only ile hızlı moda kategorisinde metropol kadınına özgü bir koleksiyon sunan ünlü Fransız markası Carling yer aldı. Kadın giyim koleksiyonlarının yanı sıra aksesuarlarıyla moda ve trendler konusunda her zaman bir adım önde olmayı tercih eden şehirli genç kadınlara hitap eden Pieces ve hem kadın hem de erkekler için eğlenceli bir spor giyim markası olan Desigual farklı farklı renkleri ve desenleri, işlemeleri karıştırarak oluşturduğu eğlenceli tasarımları ile YKM’de gençlerle buluşan diğer dünya markaları arasında.YKM çatısı altında reyonlardaki yerini aldı.

YKM markaları için TIKLAYINIZ

YKM MAĞAZA KONSEPTLERİ

 

YKM Çok Katllı Mağaza

Türkiye’nin ilk ve en büyük çok katlı mağazalar zinciri YKM…

Yerli ve yabancı binlerce markaya ait 311 bin ürün çeşidini çok katlı mağaza konsepti çatısında koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile müşterilerine sunan YKM, alışverişi keyfe dönüştürüyor.

 

 

YKM Sport

Alışveriş, sağlıklı yaşam ve eğlence YKM Sport’ta.

YKM Sport, Aktif Giyim ve Rahat Giyim reyonlarında dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen tüm markalarını alışveriş ve sporseverler ile bir araya getirirken birbirinden renkli ve çeşitli aksesuarlar, outdoor vekayak ürünlerini birlikte sunuyor.

           

YKM Outlet

Binlerce marka, binlerce seçenek sezon sonu fiyatlarıyla…

YKM Outlet, YKM mağazalarında satışa sunulan yüzlerce seçkin markanın sezon sonu ürünlerini uygun fiyatlar ve fırsatlarla alışveriş severlerle buluşturuyor.

Site No: 1985069648d19f28

Yorum Yaz